ikonambp.gdynia@polferries.pl ikona+48 58 661 35 34 ikona+48 503 661 000 ikona ikona

Polska Żegluga Bałtycka znana powszechnie jako POLFERRIES, jest największym polskim przewoźnikiem promowym. Armator istnieje na rynku od 31 stycznia 1976 roku, jako państwowe wielozakładowe przedsiębiorstwo morskie, które miało zajmować się przewozami pasażersko - turystycznymi na morzu, usługami hotelowo - gastronomicznymi, turystycznymi i rozrywkowymi, morską, przybrzeżną i śródlądową żeglugą towarową, przeładunkami w małych portach morskich w Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Łebie, obsługą agencyjną przedstawionych powyżej zadań, a także działalnością budowlaną i remontową. Stosownie do różnorodności zakresu prac, utworzono wowczas w przedsiębiorstwie zakłady produkcyjne i usługowe.

Trasy:

GDAŃSK  - NYNESHAMN 

(do Sztokholmu około 60 km)

ŚWINOUJŚCIE - YSTAD

ŚWINOUJŚCIE - KOPENHAGA

ŚWINOUJŚCIE - ROENNE

STENA LINE to największa europejska sieć połączeń promowych, łącząca kluczowe porty i drogi w Europie. Sieć połączeń promowych STENA LINE stanowi idealne narzędzie dla europejskiego transportu towarowego oraz przepraw pasażerskich. Różnorodność promów i połączeń umożliwia wybór najkorzystniejszych tras. Armator oferuje swoje usługi między innymi w krajach skandynawskich, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.

Trasy:

GDYNIA - KARLSKRONA

SASNITZ - TRELLEBORG

GOTEBORG -KIEL

VENTSPILS - NYNASHAMN

HOEK van HOLLAND - HARWICH

CAIRNRYAN - BELFAST

FISHGUARD - ROSSLARE

BELFAST - LIVERPOOL

DUBLIN - HOLYHEAD

CHERBOURG - ROSSLARE

OSLO - FREDRIKSHAVN

GOTEBORG - FREDRIKSHAVN

VARBERG - GRENAA

Viking Line jest wiodącym przewoźnikiem promowym na Bałtyku w połączeniach między Szwecją Finlandią, Estonią i Wyspami Aladzkimi. Operator promowy Viking Line, z siedzibą w fińskim Mariehamm – stolicy Wysp Alandzkich został utworzony w 1959 roku i od tamtej pory z dumą obsługuje pasażerów oraz fracht w północnej części Bałtyku pomiędzy skandynawskimi stolicami - Helsinkami oraz Sztokholmem,

stolicą Estonii - Tallinnem, a także zwiedzenia Wysp Alandzkich

Trasy:

SZTOKHOLM - HELSINKI

SZTOKHOLM - TURKU

SZTOKHOLM - TALLIN

SZTOKHOLM - MARIEHAMN

SZTOKHOLM - KAPELLSKAR

SZTOKHOLM - LANGNAS

Tallink Silja Line jest częścią AS Tallink Grupp – wiodącej na Bałtyku pasażerskiej firmy żeglugowej, która otwiera dostęp do całego regionu Morza Bałtyckiego przez okrągły rok. Armator dysponuje najbardziej nowoczesną flotą 16 statków. Korzystanie z połączeń promowych Silja Line umozliwia połączenie ekscytującego pobyt na lądzie z pełnym wrażeń rejsem na pokładzie luksusowych statków Tallink Silja, które bezkompromisowo spełniają najwyższe wymagania surowych norm ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Firma dokłada wszelkich starań, by dbać o naturalne środowisko i chronić je przed wszelkimi zanieczyszczeniami z morza, powietrza i innych źródeł. W okresie od roku 2002 zmodernizowano prawie całą flotę.Obecnie dysponuje najnowocześniejszymi statkami w całym regionie Morza Bałtyckiego. …. „ Bezpieczeństwo pasażerów jest dla nas zawsze najważniejsze, nasi klienci o tym wiedzą i nam ufają.”

W roku 2013 firma Silja Line w Finlandii została, głosami czytelników Reader's Digest, wybrana jako „Trusted Brand".

Komfortowe kabiny, eleganckie restauracje, sklepy z nowościami najlepszych firm oferowane w przystępnych cenach, rozrywki międzynarodowe i prawdziwa atmosfera kasyna – wszystko to czeka na Państwa na pokładzie promów. Znajdź swoją ulubioną stolicę nad brzegiem Morza Bałtyckiego! Królewski SZTOKHOLM; WYSPY ALANDZKIE z zapierającymi dech widokami; HELSINKI z charakterystyczną, nowoczesną architekturą; TURKU – starodawna

Trasy:

SZTOKHOLM - HELSINKI

SZTOKHOLM - RYGA

SZTOKHOLM - TALLIN

SZTOKHOLM - TURKU

SZTOKHOLM - MARIEHAMN

UNITY LINE jest najmłodszym polskim operatorem promowym działającym na rynku Bałtyckich przewozów promowych. Spółka kontrolowana jest w całości przez polskie podmioty gospodarcze, a w ramach prowadzonej działalności zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem statkami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową.

Od 1995 roku UNITY LINE eksploatuje promy na linii Świnoujście-Ystad. Obok największego i najnowocześniejszego w polskiej flocie promu POLONIA, w zarządzie operatora pozostają jeszcze dwie jednostki samochodowo-kolejowe: JAN ŚNIADECKI i MIKOŁAJ KOPERNIK oraz zakupiony w 2004 roku prom ładunkowo-pasażerski GRYF.

Trasy:

ŚWINOUJŚCIE - YSTAD

ŚWINOUJSCIE - KOPENHAGA

TT-Line – niemieckie przedsiębiorstwo armatorskie z Lubeki zarządzające flotą promów morskich kursujących na Morzu Bałtyckim pomiędzy północnymi Niemcami a południową Szwecją oraz od 2014 roku między Polską a Szwecją. TT-Line oferuje przewozy promowe między Świnoujściem, północnoniemieckimi portami Travemünde oraz Rostockiem a Trelleborgiem w południowej Szwecji. Dysponujemy flotą 6 nowoczesnych statków i ponad 50-letnim doświadczeniem w przewozach osób i ładunków na Morzu Bałtyckim. Z portu w Trelleborgu masz doskonałe połączenie do Kopenhagi, Malmö oraz pozostałych miejsc w Szwecji, bez względu na to, czy podróżujesz samochodem czy pieszo. TT-Line szczyci się dbałością o wygodę Twoją oraz Twojej rodziny i pupila. Na pokładzie posiadamy pokój zabaw dla dzieci oraz kabiny przystosowane do przewozów zwierząt. Bezpieczeństwo, jakość i dbałość o środowisko – to zasady, jakimi kieruje się TT-Line.

Trasy:

ŚWINOUJŚCIE - TRELLEBORG

ŚWINOUJŚCIE - ROENNE

ROSTOCK - TRELLEBORG

TRAVEMUNDE - TRELLEBORG

BornholmerFærgen - należący do Floty Faergen jest jednym z największych duńskich armatorów, a zarazem jednym z największych europejskim przewoźników promowych, założonym w 1866 roku przez lokalnego biznesmena z wyspy Bornholm. Początkowo firma nosiła nazwę ’Dampskibsselskabet paa Bornholm af 1866 A/S’ (potocznie była nazywana w skrócie firmą '66').

Duński przewoźnik promowy BornholmerFærgen obsługuje połączenia między wyspami duńskimi Bornholm a Zelandią oraz Szwecją i niemiecką wyspa Rugia.  

Trasy:

YSTAD - RONNE

KOGE - RONNE

SASNITZ - RONNE

SPODSJERG - TARS

BALLEN - KALUNDBORG

BOJDEN - FYNSHAVN