ikonambp.gdynia@onet.pl ikona+48 58 661 35 34 ikona+48 503 661 000 ikona ikona

heart"PODRÓŻE TO JEDYNA RZECZ NA KTÓRĄ WYDAJEMY PIENIĄDZE , A STAJEMY SIĘ BOGATSI "  smiley "PODRÓŻUJEMY NIE PO TO BY UCIEC PRZED ŻYCIEM , ALE BY ŻYCIE NAM NIE UCIEKŁO "

FIORDY NORWESKIE i KOPENHAGA SATKIEM WYCIECZKOWYM  17-24.05.2024 cena od 840 euro ,MIKOŁAJKI W SZTOKHOLMIE 01-03.12.2023 cena od 950 pln , SYLWESTER  NA PROMIE STENA LINE -899 pln 

MALMÖ i LUND

MALMÖ i LUNDMALMÖ i LUNDMALMÖ i LUNDMALMÖ i LUNDMALMÖ i LUND

Cena:

Cena na osobę zawiera:

podróż promem do Szwecji i z powrotem;

2 noclegi w kabinie 2-osobowej wewnętrznej z łazienką i TV;

rozrywkę na statku;

całodzienną autokarową wycieczkę z przewodnikiem;

zwiedzanie katedry w Lund;

ubezpieczenie NW i KL.

 

TERMINY WYPŁYNIECIA:

poniedzialek 

wtorek 

piątek  

niedziela 

 

RAMOWY PROGRAM

Przedpołudnie

  • Przypłynięcie do Karlskronyw Szwecji godz. 7:00/7:30.
  • Przejazd przez prowincje Blekinge i Skåne (185 km).
  • Dojazd do Lund, zwiedzanie romańskiej katedry i spacer po najstarszej części uniwersytetu.
  • Czas wolny w Lund (dalsze zwiedzanie na własną rękę/lunch).

Popołudnie

  • Zwiedzanie Malmö autokarem – m.in. przejazd koło zamku i przystanek nad brzegiem morza w dzielnicy VästraHamnen koło wieżowca Turning Torso.
  • Spacer z przewodnikiem po najstarszej części miasta (m.in. rynki Stortorget i Lilla torg).
  • Czas wolny w centrum Malmö (ok.1-1,5 godz.).
  • Powrót do Karlskrony (200 km).
  • Dojazd na terminal promowy w Karlskroniei wypłynięcie promu godz. 20:00/21:00.

OPIS WYCIECZKI

Całodzienna autokarowa wycieczka z przewodnikiem do dwóch najstarszych a współcześnie najważniejszych miast w południowej Szwecji:

 

Lund – od XII w. siedziba arcybiskupstwa dla całej Skandynawii, z tego czasu pochodzi imponująca katedra z zegarem astronomicznym i kryptą skrywającą tajemnicę legendarnego olbrzyma Finna. Lund to także siedziba największego w Skandynawii uniwersytetu, założonego już w połowie XVII w. Obecnie Uniwersytet w Lund ma 42 000 studentów, więc miasto ma bardzo „studencki” charakter, o czym świadczy chociażby liczba kawiarni i rowerów...

 

Malmö – największe miasto w pd. Szwecji i najbardziej międzynarodowe miasto w Szwecji. Malmö to z jednej strony historyczne centrum z zamkiem, zbudowanym z inicjatywy Eryka Pomorskiego, ogromnym rynkiem Stortorget i popularnym wśród turystów Lilla torg, ale też bardzo ciekawa dzielnica VästraHamnen, powstała na dawnych terenach stoczniowych, z nowoczesną ekologiczną zabudową oraz najwyższym w Szwecji budynkiem TurningTorso.

 

Po drodze urozmaicone krajobrazy Szwecji – zarówno skaliste wybrzeże i lasy regionu Blekinge, jak i pagórkowaty i żyzny region Skåne (znany również jako kolebka takich szwedzkich marek jak Absolut, Scania czy Skanska).

Ew. dodatkowe koszty w czasie wolnym: skansen Kulturen w Lund 90-130 SEK (do 18 lat gratis), lunch w restauracji w Lund/Malmö około 100 SEK.

Powrót do listy wycieczek